Євгеній Гончар
Чому бідні та хворі?
Що не так з кількістю лікарів?
У більшості країн медицини відноситься до найбільш глобалізованих сфер життя. І це зрозуміло, бо люди крізь однакові незалежно від їх паспорта і лікуються вони зазвичай однакового.

Проте існують певні осередки "особливої думки", і шкода, що таким місцем багато в чому є Україна.

Спробую це проілюструвати.

Можливо однією з найбільш "особливих" галузей медицини є акушерство і гінекологія, з якою стикається кожна людина, коли народжується або народжує дитину.

Процес цей зазвичай відбувається у пологовому будинку, а допомогу в процесі народження надає лікар акушер-гінеколог та інший медичний персонал.

Також відомо, що ця галузь є однією з "найбільш прибуткових" для лікарів. Дивовижно, але пологи в державних пологових будинках можуть "коштувати" дорожче за приватні.
Нижче наведена цікава і сумна статистика:

- станом на 2016 рік в Україні було 11, 650 акушер-гінекологів. Скільки з них приймає пологи невідомо, але світовий досвід каже, що орієнтовно 70%, можливо у нас менше.

- станом на 2009 рік в Японії було 7,985 акушерів в Німеччині було 4,702, у Франції 3,449.

- в розвинутих країнах кількість акушерів складає 1,6 - 3,5% від загальної кількості лікарів, в Україні акушер-гінекологи складають 6,2 відсотка від загальної кількості лікарів, більше ніж педіатрів!

- кожен акушер в розвинутій країні в рік приймає близько 190 пологів, у Великобританії взагалі 468. В Україні ж акушер-гінеколог в середньому приймає 35 пологів.
Що це означає?

- Яка б не була похибка, але факт, що в Україні надмірна кількість акушер-гінекологів, що призводить до марних економічних витрат і негативних медичних наслідків.

- В Україні щонайменше в 3 рази більше акушер-гінекологів аніж треба.

- Можливі регіональні особливості, коли в одному районі немає лікаря, а в іншому їх значно більше.

- Якби навантаження на акушерів в Україні було, як в Великобританії, то можна було б скорити 9/10 лікарів і підвищити офіційну заробітну платню в 10 разів!

- Ба більше, маючи достатню медичну практику лікарі б робили менше медичних помилок, було б менше пологових травм та менше рівень материнської і дитячої смертності.

Наявна ж ситуація склалась через те, що ледь не кожен студент-медик хоче бути акушер-гінекологом, щоб гарно заробляти. За працевлаштування платять тисячі доларів хабарів і з кожним новим акушер-гінекологом росте фінансовий тягар на пацієнтів.

Ось така вона безпощадна планово-економічна система злого генія Семашко, яку багато хто хоче зберігти.

Поширте допис та підпишиться на цікаві новини!
Підписуйтесь на автора допису
Євгеній Гончар у facebook
comments powered by HyperComments
Made on
Tilda